آموزش طرز تهیه آش آلو قرمز با گوشت چرخ کرده

آموزش طرز تهیه آش آلو قرمز با گوشت چرخ کرده

نیک ناز : برای این پست آموزش طرز تهیه آش آلو قرمز خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم. برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید. ( آموزش آشپزی )

مواد لازم آش آلو قرمز:

 

آلو قرمز  500 گرم   
 سبزی آش (شامل: جعفری- تره- گشنیز- اسفناج)  یک کیلو گرم
گوشت چرخ کرده                                                   300 گرم
 پیاز چهار عدد
 لوبیا قرمز و عدس و بلغور گندم و برنج      هر کدام یک پیمانه 
 نعنا خشک  دو قاشق سوپ خوری

 

 

دستور پخت آش آلو قرمز آش آلو قرمز

 

طرز تهیه آش آلو قرمز با گوشت طرز تهیه

آش آلو قرمز آش آلو بخارا آش آلو قرمز با رشته دستور پخت آش آلو طرز تهیه آش آلو قرمز :برای تهیه آش آلو قرمز خوشمزه ابتدا باید دو عدد از پیازها را خرد کنید و در مقداری روغن تفت دهیم. سپس گوشت چرخ کرده را پیاز اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می‌دهیم تا گوشت پخته و تغییر رنگ بدهد. نمک و فلفل را به گوشت اضافه کنید. لوبیا و عدس و بلغور و برنج را چند ساع قبل در آب بخیسانید. ( آموزش آشپزی )

بعد لوبیا را که از همه دیر پز تر است را به همراه سه لیوان آب جوش به گوشت اضافه می‌کنیم. پس از نیم پز شدن لوبیا، عدس و بلغور را به آن افزوده و صبر می‌کنیم تا حبوبات نیم‌پز شود. بعد برنج را افزوده تا به همراه بقیه حبوبات بپزد. سبزی آش را که شسته و ساطوری کرده ایم هم داخل قابلمه ریخته و پس از پنج دقیقه آلوها را اضافه می کنیم و حرارت را کم می‌کنیم تا آش جا بیفتد. ( آموزش آشپزی )

داخل تابه‌ای دو عدد پیاز را خلال کرده و به همراه مقداری روغن تفت می‌دهیم تا طلایی شود. سپس نعنا خشک را افزوده و دو دقیقه دیگر هم تفت می‌دهیم. مقداری از پیاز داغ و نعنا را داخل آش بریزید و بقیه را برای تزیین کنار می‌گذاریم. در آخر آش را در ظرف مورد نظر ریخته و با نعنا و پیاز داغ تزیین می‌کنیم.